top of page

Média

Untitled-1.jpg
Untitled-1a.jpg
Untitled-1b.jpg

Divadlo Na Slupi

Vše je možné...
Untitled-1c.jpg
Untitled-1d.jpg
Untitled-1f.jpg

Herečka Simona Prasková: Hraje jednu mrchu za druhou!

Simona Prasková je herečka středního věku, kterou jsme v poslední době mohli vidět v řadě seriálu, ale i celovečerních filmech. Nezapomenutelná je role soudkyně Barbary ve stejnojmenném pořadu na TV Barrandov, kde natočila sérii prvních dílů. Přestože samotná Simona žije velmi pozitivním životem, tak ve většině svých rolích hraje protipól. V seriálu Ohnivé kuře si zahrála přísnou a nesmlouvavou exekutorku a v Modrém kódu mazanou vražedkyni.

 

Není tomu jinak ani v celovečerních filmech. V nové komedii Špindl ztvárnila zahořklou ženštinu Kudrnovou a v připravovaných Dětech samotářů si střihne roli soudkyně Jany Arazimové, což je bezdětná kariéristka, která dokáže svému cíli obětovat hodně a jde přes mrtvoly.

Praskové tyto role ovšem nevadí a naopak je velmi vítá. „Vzhledem k tomu, že žiju pozitivním životem, cvičím jógu a celkově se držím vlastností jako je pokora a serióznost, tak jsou tyto role pro mě příjemnou změnou.“ komentuje herečka.

Ačkoliv se její role většinou nenesou v pozitivním duchu, tak se diváci mají na co těšit. V příštím roce se kromě celovečerního filmu Děti samotářů mohou těšit i na nově vzniklé Divadlo Na Slupi, kde je Simona Prasková členkou souboru.

Martina Lohnerová, Ondřej Spýťa Syrový

ACB LOGO 2022 - black.png
bottom of page