top of page

Patroni

Divadlo Na Slupi

Vše je možné...

Vlastimil Venclík

Vlastimil Venclík (narozen 1. září 1942 v Praze) je český dramatik, scenárista, režisér a herec.

V roce 1966 začal studium oboru filmové a televizní režie na FAMU, ale kvůli rozporům obsahu jeho autorského filmu „Nezvaný host“ (v hlavní roli s Pavlem Landovským) s tehdejším režimem musel fakultu opustit a přes dvacet let pracoval ve zdravotnictví. Teprve pak se začal prosazovat jako dramatik, scenárista a příležitostný herec. Po roce 1989 režíroval některé své scénáře a hry a také natočil dokumentární seriál „Zprávy o stavu společnosti“. Byl spoluautorem projektu společnosti CET 21, která získala licenci na vysílání nezávislé televize.

Jeho syn Filip Venclík byl v roce 1993 zabit neonacisty.

Simona Prasková

Narodila se v roce 1964.


Absolvovala JAMU – obor činoherního herectví a muzikálu. Po škole hrála v angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích (1986 – 1988), dále angažmá v Městském divadle Kolín (1988 – 1992), v letech 1992 – 1996 působila v Hudebním divadle Karlín. Hostovala v Divadle Kladno, Městském divadle v Nymburce, Národním divadle v Praze, Divadle Skelet Pavla Trávníčka, Divadle u Hasičů aj.
 

Aktivně se věnuje dabingu.
Hrála v celé řadě českých (Bohéma, Děti samotářů, Gangster Ka, Clona, České století aj.) i zahraničních projektů (Wonderland, Obscure night aj.).

 

Pravidelně točí i se studenty filmových škol (Famu, FAMO aj.). Do povědomí diváků se dostala také jako soudkyně, v televizním projektu Soudkyně Barbara.
 

Učí herectví na Mezinárodní konzervatoři.

Please reload

ACB LOGO 2022 - black.png
bottom of page