top of page

Vitor Mendes

Vše je možné...

Zakladatel Kizomba Prague, instruktor, choreograf a tanečník

 

Vitor se narodil v portugalském Lisabonu kapverdským rodičům. Prožil osm let v Londýně, kde svůj taneční styl používal jako sebemotivační pomůcku pro mladé lidi všech etnických skupin.

V roce 2002 Vitor absolvoval kurs scénického tance a začal vyučovat capoeiru a tradiční africké  tance. Nejprve v Lisabonu a od června 2002 i v Londýně. V roce 2005 debutoval v muzikálu Patti Boulaye Sundance v londýnském divadle "Hackney Empire theatre". Postupně svůj taneční styl obohatil o další tance, například o kizombu, afro-fitness, abstraktní tanec, coupé décalé, kuduro a další.

Vitor se podílel na realizaci tanečního představení ŠIVOVO KOLO ŽIVOTA v divadle ABC a pražské adaptaci "La Ronde" Arthura Schnitzlera v Malém Vinohradském Divadle. V televizi jste jej mohli vidět například při předávání filmových cen Český Lev 2012. Rozhovor s Vitorem jste mohli najít např. v měsíčníku Lidé a Země, v deníku MF Dnes a nejnovější rozhovor vyšel v květnu 2015 v týdeníku Téma. Zároveň propaguje portugalsko-afro-hispánskou kulturu a organizuje různé kulturní akce. K jeho největším úspěchům patří organizace multikulturního festival "Afro-Bailar" v Praze v letech 2010 - 2014.

Kromě pravidelných lekcí Kizomby můžete navštívit i jeho další taneční a fitness lekce a vidět jej na různých akcích, kde vystupuje či pořádá workshopy nejen v České republice, ale také v zahraničí. 

V roce 2013 Vitor získal Certifikát Fitness instruktora. Máte-li zájem zdravě zhubnout či se dostat do formy, můžete využít jeho služeb.

Ti, kteří nemají čas na pravidelné kurzy a dávají přednost individuálnímu přístupu, mají možnost navštěvovat jeho soukromé hodiny.
 

ACB LOGO 2022.png
bottom of page