top of page

Tomáš Kasprzyk

Vše je možné...

S pantomimou se poprvé seznámil v pěti letech ve Studiu pantomimy Kasprzyk, tedy pod vedením svého otce a známého slovenského mima Miroslava Kasprzyka. Od roku 2011 studuje na katedře pantomimy pražské HAMU.

Už v roce 1998 vystoupil na hlavním náměstí ve Varšavě a o dva roky později na festivalu pouličních divadel Stadtfest ve Vídni. Vystupoval v rámci kulturního léta v Bratislavě 1999 až 2005. K jeho velkým úspěchům patří autorské představení Ezop, které se hrálo na prestižních festivalech Colours Of Ostrava 2006, Dotyky a Spojenia, Kremnické GAGY, festival PAN, Envirofilm v Banské Bystrici. Účinkoval také v autorských představeních Dobšinského trilogie, která měla téměř 100 repríz a tvořila např. program pro rodiny na hradech Strečno a Stará Ľubovňa. Hrál v Dřevěných Rytířich, kteří byli uváděni na mnoha festivalech na Slovensku a v Polsku. A také v představení Šach/Mat, které bylo vybrané na prestižní festival Scénická Žatva v roce 2007.

Se Studiem pantomimy Kasprzyk se stal neoddělitelnou součástí festivalu PAN, kde od roku 1994 účinkoval a umísťoval se na předních místech a festivalu Kremnické GAGY v letech 1998 až 2010, kde 5x po sobě vyhrál prestižní pohár improvizace. V současnosti spolupracuje s celosvětově uznávaným mimem Milanem Sládkem. Od roku 2013 se věnuje i pedagogické činnosti a vede workshopy a semináře pantomimy pro děti i dospělé ze Slovenska, Čech i Evropy na festivalech PAN, Mime Fest nebo v minulosti na celoevropské akci Youth Camp 2013 v ČR.

Kromě hraní se věnuje i organizování festivalu PAN nebo spoluorganizování rekordů na Dni Klaunů v Trenčíně v letech 2006 až 2010. Získal řadu ocenění na prestižních soutěžích na Slovensku, např. improligy v Bratislavě, Žilině, na zmíněných festivalech GAGY a PAN a na celostátních přehlídkách amatérských divadel.

Vedle divadla se věnuje i hudbě a od svých 15 let hraje na bicí nástroje. Působil v kapele Meat nebo v keltské kapele Městská a jiných projektech a dnes je členem pražských kapel Noxist a Raw.

ACB LOGO 2022.png
bottom of page